Tuina Masajının İnanılmaz Etkisi

Yıllardır vitamin eksikliği problemim vardı. Bağışıklık sistemim çok düşük olduğu için çok kolay hasta oluyordum. Bunlara ek olarak yaşadığım stres, düzensiz uyku ve yoğun iş hayatımdan dolayı hiç eksik olmayan boyun ağrılarım artık canıma tak etmişti gerçekten. Bir arkadaşım gittiği bir masaj salonundan bahsetmişti. Denemekle bir şey kaybetmeyeceğimi düşündüm ve yerin adını öğrenmek için arkadaşımı aradım. Beylikdüzü Spa merkezine gittiğini söyledi ve iletişim bilgilerini verdi. Hemen arayıp randevumu oluşturdum. Artık boşuna vakit kaybetmek istemiyordum işin açıkcası. Bu kadar zaman çektiğim ağrıların ve yaşadığım stresin biteceğine inanıyordum.

Merkeze gittiğimde hemen girişte bulunan resepsiyondaki bayan beni karşıladı. Bekleme salonuna geçtim ve saatimin gelmesini bekledim. Terapistler yanıma geldi ve keyifli bir sohbet sonrası rahatsızlarımı tek tek anlattım. En iyi tedavi yönteminin Tuina masajı olduğunu söylediler. Özellikle uyku problemlerim, boyun ağrılarım için oldukça etkiliymiş. Benim üzerimde nasıl bir etki bıraktığını anlatmadan önce bu masajın faydalarını anlatmam daha uygun olacak.

Tuina Masajı ve Faydaları

Tuina masajı Çin kökenli, el başparmakları ile yapılan en eski masaj yöntemlerinden biridir. Genellikle akupunktur ile birlikte kullanılmaktadır. Geleneksel Çin tıbbına göre her bedende ‘qi’ enerjisi var. Bu masajda vücuttaki dengeyi ve uyumu arttırmak için qi enerji akışını uyarmaya yönelik yöntemler uygulanmakta. Yani buradaki asıl amaç, uygulanan basınç noktaları sayesinde bu enerjiyi tüm vücuda aktarmaktır. Bunun sonunda masajı uygulatan kişi kendini fiziksel, ruhsal, zihinsel ve duygusal yönden kendini çok daha iyi hisseder.  Bu masaj salonu içerisinde sadece fiziksel ağrılara yönelik değil ruhsal yönden rahatlama açısından da birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Tuina masajının faydalarını sayacak olursam; boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde etkilidir. Kas-iskelet sistemi bozukluğu, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı, artrit, osteoporoz, stres, sindirim sorunları, karpal tünel sendromu, solunum sorunları gibi problemlerinizi tedavi edici özelliğe sahiptir. Her ne kadar bu tarz tedavi yöntemleri alternatif tıp olarak kabul edilse de daha tıbbi tedaviler için uygulama yaptırmadan önce uzman bir doktora danışmanı da öneririm. Sağlık her şeyden önemlidir.

Bana uygulanan masaj tekniğinin etkilerinden bahsedecek olursam, seans sonunda boyun ağrılarımda hafifleme olmuştu. Daha ileri günlerde uykusuzluk şikâyetlerimde azalmıştı. Kendimi gün geçtikçe daha iyi hissettim. Bu yüzden Bakırköy Spa Otelleri benim belirli aralıklarla gideceğim bir yer olacak. Çünkü insanın kendini huzurlu hissetmesi kadar güzel bir şey yokmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.