Eğer ağrılarınız, kasılmalarınız varsa çareniz ne hastanelerde, ne de ilaçlarda. Eski uygarlıklara bir bakın. Ne kimyasal ilaç var, ne de hastane. Tamamen doğal kürler ve ovma dediğimiz hareketler var. Yani bugünün modern masajı. Eski Çin ve Hint uygarlıkları askerlerini bile masaj ve doğal kürler ile tedavi eder, savaşa hazırlarmış. Ben de ağrılarımdan masaj sayesinde kurtuldum. Bilen bilir, romatizma ağrıları hayatı felç eder. Ben hayatımı felç etmesine izin vermiyorum ve romatizma, kireçlenme ağrılarımdan masaj ile kurtuluyorum.

Bakırköy Masaj Salonu ve Spa Merkezi benim evimin çok yakınında. Hummalı bir dekorasyon ve tadilat işlemlerinin ardından açıldı. Gelen tüm malzemeler son teknolojiydi. Çalışanlarını uzak doğudan ve eğitimli kişilerden seçtiklerini duyduk. Bir gün önünden geçerken yetkililerin molaya çıktığını gördüm. Gayri ihtiyari elim belime gidince, ağrılarım olup olmadığı sordular. Romatizma ağrılarım olduğunu söyleyince ücretsiz deneme seansına çağırdılar. Bana uyguladıkları tıbbi masaj sayesinde ilk günden yürüyüşüm bile değişti.

Daha Uzun Süre Yürüyebiliyorum

Bakırköy Masaj Salonu ve Spa Merkezi hayat kalitemi artırdı diyebilirim. 2 aydır her hafta masaja gidiyorum. Son zamanlarda daha uzun süre ağrı çekmeden yürüyebildiğimi fark ettim. Hatta parklardaki küçük spor aletlerini dahi kullanabiliyorum. Torunumu gezmeye çıkarabiliyorum ve ailemle pikniğe gidebiliyorum. Eskiden ağrılar nedeniyle bunlar hep hayal gibi gelirdi bana.

Masaj bir lüks gibi gelebilir. Ama ben asla katılmıyorum. Mesela tıbbi masaj tamamen eski tıp tekniklerinin uygulandığı mükemmel bir teknik. Ama her masaj salonundan aynı kalitede hizmet almayı beklemeyin. Buradaki çalışanlar bu konu hakkında eğitim almış, yarı doktor kişiler. Bana sorana hiç tereddütsüz burayı tavsiye ediyorum. Yaşıtlarımın çoğu bu ağrıları çekiyor birçoğunu buraya çağırıyorum. Ayrıca merkezin hamamı da bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Masajla Uyku Getirme başlıklı makalemizde masaj, spa ve uykusuzluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website

Bakirkoy Masaj | Bakirkoy Spa |