Thai Masajı ile Strese Son

bayan-masaj

Bakirkoy masaj salonu Herkesin bitmek bilmeyen hayat koşuşturmasından dolayı dönem dönem strese maruz kaldığı zamanlar olmuştur. Benimde son zamanlarda gerek iş yoğunluğum gerekse özel hayatımdaki iniş çıkışlar üzerimde negatif bir enerji oluşturmuştu. Çok fazla düşünmekten artık vücudum tepki göstermeye başlamıştı. Sık sık kas spazmları, baş ağrıları yaşıyordum. Ağrı kesicilerde işe yaramıyordu. İşyerindeyken de bu sıkıntılarımı sık sık dile getirmeye başlamıştım. Ortak işler yaptığım bir arkadaşım bana Bakırköy Spa masaj salonunu tavsiye etti. Kendisi de gitmiş ve aldığı hizmetten son derece memnun olduğunu anlattı. Kendisinden benim içinde randevu almasını rica ettim. Sağ olsun hemen aradı ve ertesi günün sabahına randevumu aldı.

Ertesi gün iş arkadaşımda bana eşlik etti ve birlikte gittik. Merkeze geldiğimizde bizi son derece pozitif bir şekilde karşıladılar. Orada bulunan uzman terapistlere yaşadığım sıkıntılarımı tek tek anlattım. Strese karşı sıklıkla kullanılan thai masajından bahsettiler ve bana en uygun uygulamanın bu olduğu belirttiler. Gerçektende etkili olup olmayacağını çok merak ediyorum.  Beni masaj odasına aldılar. Bir yandan uygulama hazırlıkları devam ederken bir yandan da uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verdiler. Benim gibi stresle baş edememe probleminiz varsa bu masajın faydalarını öğrendikten sonra eminim ki siz de Bakırköy masaj salonuna gelip bizzat deneyeceksiniz.

Thai-masajı
Thai-masajı

Thai Masajı Nedir? ve Nasıl Uygulanır?

2500 sene önce Tayland’da Budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir masaj şekli olarak karşımıza çıkıyor. Stresi azaltmaya karşı etkisi oldukça fazladır. Enerjiyi arttırır. Sinir sistemini sakinleştirir. Baş ağrısını azaltmada etkilidir. Eklem sertliği veya kas spazmlarının azalmasına yardımcı olur.  Thai masajında diğer masajlardaki gibi ovma veya sıkma işlemi yapılmıyor. Esnetme ve germe uygulaması yapılıyor. Bununda birlikte asıl amaç ‘sen’ denilen vücudun enerji hattı boyunca avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulama odaklanır. Bu masaj yarı sert zemin üzerinde yapılıyor. Ayaklar, bacaklar, sırt ve boyun bölgelerine rahatlıkla uygulanabiliyor. Seanslar yaklaşık olarak 1,5 saat kadar sürüyor. Sizlerinde bitmek bilmeyen ağrılarınız varsa, stresle baş etmeye çalışmaktan artık bıktıysanız, 24 saat masaj hizmeti veren bu merkezlerden randevunuzu hemen alabilirsiniz. Seans bitiminde baş ağrımın hafiflediğini, vücudumun stresten arındığını hissettim. Bir sonraki randevumu oluşturduktan sonra terapistlere teşekkür ederek, arkadaşımla birlikte oradan ayrıldık. Şimdi kendime diyorum boşuna bunca zaman ağrı çekmişim. Artık çok daha pozitif ve mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.