Terepötik Masaj ile Vücudunuzu Rahatlatın

Bakırköy  Masaj Salonu Gençliğimden beri spor camiasının içindeyim. Uzun yıllardır da profesyonel olarak tenis oyuncusuyum. Geçtiğimiz haftaya kadar gayet iyiydim. Son yaptığım bir tenis maçı sonucu yanlış bir hareket yaparak belimde kas spazmları oluştu. Kas gevşetici ilaçlar kullandım ama pek bir faydasını görmedim. Belli ki profesyonel yardım almam gerekiyordu. Bende Bakırköy Spa merkezini aradım. Sağ olsunlar hemen gelin deyip randevumu oluşturdular.

Merkeze geldiğimde pozitif enerjiyi hemen hissettim. Terapistler o kadar tatlı ve ilgililerdi ki buradan ağrılarımdan kurtulmuş olarak ayrılacağımdan emindim. Terapist bana genel sıkıntılarımı sordu. Bende başıma gelen, beni haftalardır uykusuz bırakan ve rahatsız eden bel ağrılarımı anlattım.  Eskilerden beri bilinen ve sık kullanılan terepötik masajından çok fayda göreceğimin garantisini verdiler. O kadar güzel anlatıyorlardı ki gerçekten çok umutlanmıştım. Bu masaj özelikle sporcularda çok uygulanıyormuş. Kas ağrıları ve kas hasarı üzerinde oldukça etkiliymiş. Bunları duyunca daha da heyecanlanmıştım ve bir an önce masaj keyfini yaşamak, ağrılarımdan kurtulmak istiyordum. Beni hazırlanmam için masaj salonuna aldılar. Ortamdaki aromatik kokularda oldukça büyüleyiciydi. Her yer her şey son derece hijyenikti. Seansın sonunda vücudum oldukça rahatlamış, belimdeki kas spazmları çözülmüştü. Bir dönem masaj koltukları kullanmıştım. Ondanda faydasını görmüştüm ama bu masaj deneyimi başka bir şeydi. Bilmeyenler için bu masajın faydalarından da bahsetmek isterim.

Terepötik Masajın Faydaları

Terepötik masaj; bel ve boyun ağrılarında, miyofasyal ağrılarda, fibromiyaljide, bölgesel kas ağrılarında özellikle benim gibi sporcuların sıklıkla başına gelen bel ve boyun kas spazmlarında, sırt ağrılarında, duruş bozukluklarında, bağ ağrısında, selülit tedavisinde, uyku bozukluklarında, sinirsel ve damarsal problemlerde, romatizmal hastalıklarda, solunum ve ortopedik problemlerde, kadın hastalıklarında, yumuşak doku problemlerinde, psikolojik problemler gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde sıklıkla başvurulan bir masaj uygulamasıdır.  Faydalarına gelecek olursak; fiziksel kondisyonu koruyarak fiziksel ve ruhsal yönden gevşemenizi sağlar. Kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrıları azaltmada etkilidir. Dolaşımı kolaylaştırır. Bel, boyun veya sırt bölgesinde oluşan kas spazmlarını çözmede yardımcı olur. Vücutta oluşan ödemi azaltır ve vücudu güçlendirerek, rahatlama sağlar. Fiziksel faydalarının yanında ruhsal yönden de rahatlamış olursunuz. Ben tek seansta da faydasını gördüm ama belirli aralıklarda gitmek gerekiyormuş. O yüzden en yakın zamanda 24 saat masaj hizmetinden kesintisiz yararlanmak için tekrar arayıp randevumu oluşturacağım. Bazen kampanyalar da yapıyorlarmış. Kesinlikle takip edip indirimlerden de yararlanmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.