Stres ve Anksiyete İçin Masaj Yaptırın

Masaj geçmişten günümüze devamlılığını sürdüren ve birçok sorun için başvurulan bir yöntemdir. Tam donanımlı masaj odaları ile Bakırköy masaj salonu bu hizmeti alabileceğiniz yerlerden biridir. Okul, iş vb. her yerde stres de maalesef beraberinde gelmektedir. Çünkü ne yazık ki hayatta her şeyi kontrol edemeyiz. Bizi üzen, yoran, yıpratan her şey strese neden olmaktadır. Stres ise vücudumuzda birçok olumsuz durum yaratır. Bu durumlardan bazıları fiziksel bazıları ise psikolojik sorunlar şeklinde olabilmektedir.  Fiziksel olanlar genellikle vücutta hastalıklar, ağrılar şeklinde kendini gösterir. Masaj bu noktada ağrıları azaltıcı bir uygulama olarak devreye girer.  Stresin neden olduğu ağrılar tüm vücutta etkisini gösterebildiği gibi baş ağrısı vb. alanlarda daha çok etkilidir.

Stresin neden olduğu diğer olumsuz durumlar ruhsal ve psikolojik olarak kendini göstermektedir. Depresyon, panik atak, anksiyete, kendini bir türlü iyi hissedememe gibi birçok soruna neden olur. Anksiyete dediğimiz kaygı bozukluğu durumu hem stresten kaynaklı olabilmekte hem de kendisi daha çok strese neden olabilmektedir. Anksiyete sahibi olanların bilebileceği gibi günlük hayat başlı başına bir stres kaynağı ve bu hayata ayak uydurmak da bir o kadar zorlayıcı olmaktadır. Ancak masaj yaptırarak bir nebze de olsa gerginliğinizden kurtulabilir ve iç huzuru sağlayarak ruhsal olarak rahatlayabilirsiniz.

Masajın Etkileri

Öncelikle masaj öncesi vücudunuz masaj için hazırlanıyor. Masaj sırasında kullanılacak masaj yağları size özel bir şekilde belirleniyor. Masajın türüne göre masaj yatağı seçilerek uygun bir şekilde yatmanız sağlanıyor. Masaj vücutta kan dolaşımını arttırmaya ve sıkı kasların gevşemesine neden olduğu için kısa sürede vücudunuzdaki rahatlamayı hissedebilirsiniz. Rahatlayan vücutla eş zamanlı olarak zihnen de bir rahatlama söz konusu olduğundan stresten kurtulmak için masaj etkili çözümlerden biri olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.