Sıcak Taş Masajı ile Ağrılarınızdan Kurtulun

bakırköy spa

 Hangimiz hayatımızın belirli dönemlerinde canımızı sıkan ağrılarla karşılaşmadık ki? Kimimizin bel ağrısı şikâyetleri oldu; kimimizin boyun ağrıları nüksetti. Özellikle yoğun iş temposu içinde koşturan kişilerin başına bu tür sıkıntılar oldukça sık gelmektedir. Fazla strese maruz kalmakta vücudu olumsuz yönde etkilediği için ağrılar iyice işin içinden çıkılamaz bir hale gelmektedir. Bu sıkıntılarınızdan özel masaj teknikleri ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bunu nerden mi biliyorum? Çünkü aynı sıkıntıları bende yaşadım.

Çalıştığım şirkette hem yoğun iş temposu vardı hem de fiziken çok yoruluyordum. En sonunda kısa bir araştırma sonrası masajın bu tür ağrılara çok iyi geldiğini öğrendim.

Sadece bel, boyun veya kas ağrıları için değil tüm vücudu ağrı ve stresin negatif etkisinden kurtaran bir masaj çeşidi ile tanıştım. Sıcak taş masajı ile kısa sürede hem ruhen hem de fiziken büyük bir rahatlama oldu. İçinizden taş ile masaj nasıl uygulanıyor ki diye sorabilirsiniz. Hemen bu masaj çeşidinin ne olduğunu, nasıl uygulandığını ve benim üzerimde ne gibi olumlu etkiler yarattığından bahsetmek istiyorum;

Sıcak Taş Masajı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

yorgunluğa-masaj
yorgunluğa-masaj

Sıcak taş masajının en önemli özelliği uygulamada kullanılan volkanik bazalt denilen taşlardır. Bu taşların ısıyı tutabilme özelliği vardır, yani bir nevi termal ısıya sahiptir diyebiliriz. Bu özelliği sayesinde masaj uygulaması sırasında taşlar sıcaklığını uzun süre korur. Uygulamaya geçmeden önce kullanılacak taşlar belli dereceye gelene kadar özel taş ısıtıcılarında ısıtılmaktadır. Tabiki burada en önemli olan konu taşların sıcaklığının vücuda uygun bir şekilde olmasıdır. Bu uygulama sadece ağrılar için değil yorgunluğa masaj olarak da yapılabilir. Vücuduna yerleştirilen bu taşların yerleşim yerleri özenle seçilmektedir. Bu yüzden profesyonel kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Benimde bel, boyun, sırt ağrılarım ile beraber fiziksel yorgunluğumda vardı. Şikâyet ettiğim bölgelere itinayla sıcak taşları yerleştirdiler. Onların dilince çakra bölgeleri diyebiliriz. Taşların olduğu bölgelerde ısınma hissettikçe vücudumun hafiflediğini ve rahatladığını hissettim. Taşlardan sonra çeşitli masaj yağları ile masaj uygulamasına devam ettiler. Buradaki amaçta kan akışının hızlandırılması, kas spazmlarının çözülmesi ve gevşemesi yönündeydi.

Masaj uygulamasının sonunda kendimi yeniden doğmuş ve canlanmış gibi hissettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Bunca zaman boşuna o kadar ağrı ile yaşamışım. Özellikle bugüne kadar hiç masaj yaptırmadıysanız bu deneyimi kesinlikle yaşamalısınız. Ben Bakırköy masaj salonunda yaptırdım ve çok memnun kaldım. Sizlerde gönül rahatlığıyla buraya gelip bu faydalı uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.