Shiatsu Masajı ve Faydaları

 Kuzenimin uzun zamandır uykusuzluk problemi ve sırt ağrıları mevcuttu. Doktor doktor gezmekten de bıkmıştı. En sonunda internet üzerinden araştırma yaparak, Shiatsu masajının uykusuzluk, sırt ağrısı ve birçok rahatsızlığa iyi geldiğini okumuş. Shiatsu masajının nasıl bir uygulama olduğunu çoğunuz bilmiyor olabilir. Bende ilk duyduğumda nasıl bir masaj diye kendi kendime sormuştum. Sonra biraz araştırınca vücutta hissedilen birçok ağrının tedavisinde kullanıldığını öğrendim. Hemen bende kısa bir masaj salonu araştırması yapıp bize en yakın yerden kuzenim için randevu aldım.

Merkeze gittiğimizde bizi gayet güzel bir şekilde karşıladılar. Kuzenim terapistlere sıkıntılarını detaylı bir şekilde anlattı ve Shiatsu masaj uygulamasının bu sıkıntılarına çözüm olup olmayacağını sordu. Terapistler bu masajın birçok sıkıntılı bölgede etkili olduğunu ve kendisine de bu masajın uygun olduğunu söylediler. Kuzenimi işlem için hazırlamak üzere masaj odasına aldılar. Bende bekleme salonunda beklerken müsait olan terapistten bu masaj ile ilgili daha detaylı bilgi vermesini rica ettim. Öğrendiğim bu yararlı bilgileri sizlerle de paylaşacağım.

Shitsu-Masajı
Shitsu-Masajı

Shiatsu Masajı Teknikleri ve Uygulama Şekli

 Shiatsu masajı parmaklar yardımıyla vücudun belli başlı bölgelerine uygulanan bir masaj türüdür. Daha açıklayıcı olmak gerekirse parmaklarla vücuda basınç uygulama şeklidir. Akupunktur tedavisi gibi de düşünebiliriz. Basınç uygulanan noktalardan geçen enerji akışının tüm vücutta dolaşımı sağlanır. Böylelikle kan dolaşımı hızlandırılır, vücutta biriken stres azaltılır ve kas gerilimlerinin esnemesine yardımcı olur. Bu etkili masaj uygulamasının kullanıldığı alanlardan ve faydalarından da kısaca bahsedelim; sırt ağrıları, bel ağrıları, baş ağrısı, regl ağrıları, boyun ağrıları, omuz ağrıları, uykusuzluk problemleri, romatizmal ağrılar, yorgunluk, sindirim sorunları, stres gibi önemli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Vücudunuzda hissettiğiniz her sıkıntı için 24 saat masaj hizmetinden yararlanabilmeniz mümkün. Şayet vücudunuzda açık yaralar varsa, herhangi bir cilt rahatsızlığınız mevcutsa, yakın zamanda bir ameliyat geçirdiyseniz veya kemoterapi tedavisi görüyorsanız, hamileyseniz bu tarz masaj uygulamaları yaptırmadan önce kesinlikle doktora danışmanız gerekmektedir.Ben bu önemli bilgileri öğrendikten sonra kuzenimin de masaj seansı bitmişti. Uygulama sırasında neler hissettiğini sorduğumda basınçtan dolayı hafif ağrıları olduğunu ama daha sonrasında vücudunun çok rahatladığını detaylı bir şekilde anlattı. Yüzünden gördüğüm kadarıyla bayağı mutlu ve keyfi yerine gelmişti. Bakırköy Spa Merkezini çevresindeki herkese tavsiye edeceğini söyledi. Merkezde bulunan terapistlere belirli aralıklarla tekrardan geleceğini belirtti ve oradan ağrılarını bırakarak mutlu bir şekilde ayrıldık.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.