Selülit Masajı ile Yaza Formda Girin

spa bakırköy

Selülit, şüphesiz ki her kadının korkulu rüyalarından biri haline gelmiştir. Kimi kremlerden medet umar; kimi birtakım spor egzersizleri yaparak selülitlerinden kurtulmaya çalışır. Faydasını görende olur, görmeyenden de olur. Gençliğimden beri benimde aynı şikâyetlerim vardı. Uzun vadede etkisini gösteren egzersizleri yapmaktan, çok para harcayıp bir sürü krem kullanmaktan da bıkmıştım artık. En sonunda hem kısa sürede faydasını görebileceğim hem de sağlıklı uygulamaların yapıldığını düşündüğüm Bakırköy Spa Merkezine gitmeye karar verdim. Hakkında da oldukça iyi yorumlar okumuştum. Hatta hizmet alan biri uygulanan masaj işlemleri ile kısa sürede selülitlerinden kurtulduğundan bahsetmişti.

2 gün sonraya randevu verdiler ve o gün gelmişti. Gerçeği söylemek gerekirse oldukça heyecanlıydım. Yıllardır o kadar çaba sarf etmeme rağmen o kötü portakal görüntüsünden kurtulamamış olmak beni fazlasıyla üzüyordu. Hem umutlu hem de umutsuz hissettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Merkezde bulunan uzman kişiler bana en uygun işlemin selülit masajı olduğunu söylediler. Uygulama ile ilgili edindiğim bilgi ve deneyimlere geçmeden önce selülitin neden oluştuğunu bilmenizde fayda var. Sağlıklı ve doğru beslenmeme, bol su içmeme ya da tamamen genetiklikten gelen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Kendimden örnek verirsem; çok su içmediğimin ve yeteri kadar sağlıklı beslenmediğimin farkındayım. Bana göre hareketsiz yaşamında selülitin oluşmasında büyük bir rolü var.

masaj-yağları
masaj-yağları

Selülit Masajı Nasıl Uygulanır?

 Selülit sorunu cilt altı bir problem olduğu için kan dolaşımını hızlandıracak ve yağ oluşumu engelleyecek en iyi çözüm masaj uygulamasıdır. Selülit masajında kullanılacak olan masaj yağları, uygulanan bölgeyi ısıtacak nitelikte olmalıdır. Uygulama, sorunlu bölgeye parmaklarla bastırılarak yapılıyor. Buradaki amaç kan dolaşımını yeniden düzenlemek, hücrelere oksijen gitmesinin sağlanması ve vücuttan toksinlerin atılması yönündedir. Belirli aralıklarla yaptırdığınızda kısa sürede etkisini görmeniz mümkündür. Ben ilk seansımdan itibaren etkisini gördüm diyebilirim. Bana verilen tedavi programına da uymaya devam ediyorum. Önümüzdeki zamanda da bu problemimden tamamen kurtulacağımı biliyorum. Sonrasında da portakal görüntüsü olmadan tatile gidip keyfini süreceğim gibime geliyor.

Selülit problemi olanlara tek tavsiyem bence daha fazla ertelemeyin. Mümkün oldukça sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Gerekirse size uygun diyetler yapın ama bol bol su içmeyi ihmal etmeyin ve bu masaj salonundan en kısa sürede randevunuzu alıp, selülit masajına başlayın. İçinizde şüphe olmasın. Bakırköy Spa Otelleri’nde alanında uzman kişiler tarafından son derece hijyenik ortamlarda işlemler yapılmaktadır. En kısa sürede gidip görün ve bu keyfi siz de yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.