Sosyal Medyada Biz}

Rahatlatıcı Masaj Teknikleri

Rahatlatıcı Masaj Teknikleri

Alternatif şifa kaynağı olarak bilinen masaj seçeneği, profesyonel olarak yapıldığı taktirde fazlasıyla rahatlatıcıdır. Bireyde iyileşme sürecini artırdığı gibi farklı bir atmosfer yaşatmaktadır. Bakırköy SPA merkezi, müşterilerini fazlasıyla rahatlatarak stresten uzak bir ortamın kapılarını açmaktadır. Bireyi tamamıyla rahatlatan masajlar için masaj yapılacak bölgedeki püf noktaları detaylı olarak bilen uzaman ekip tarafından uygulanmaktadır. Rahatlatıcı masaj tekniği için takip edilmesi gereken adımlar ise;

  • Bireyi rahatlatacak bir masaj atmosferi sağlamaktır.
  • Masaj uygulaması için ilk bölge ayaklar olmalıdır.
  • Masaj uygulamalarında el ve ayak parmak aralarında uyarıcı damarlar olmasından dolayı bölgelerdeki bası miktarına dikkat edilmelidir.
  • Rahatlama ilk olarak ayakta başlarken sonrasında sinirsel noktalar dikkate alınmaktadır. Yani omuz, sırt ve boyun masajı rahatlatıcı masajlarda özellikle masaj uygulanması gereken bölgelerdir.
  • Sinirsel bölgelerde gevşeme sağlanmasının ardından masaj atmosferindeki hoş müzik ve bilinçaltını rahatlatan kokular ile daha önceden masaja hazırlanmış olan zihni tamamen gevşetmek için baş kısmına en fazla saniye sürecek masajlar kulak kıvrımı ve loblara uygulanılması ciddi olumlu etki yaratır.

  Rahatlatıcı Masaj Yağları ve Faydaları

Masaj uygulamalarında kullanılan yanlış yağlar cilt tipine göre değişiklik gösterirken aynı zamanda yağlanmaya ve sonrasında kötü kokuya sebep olabilmektedir. Bu nedenle masaj yapı kullanım konusu oldukça önemlidir. Özellikle uyku getiren masaj seçenekleri bu durumu o an için anlamamanıza sebep olur. Çokça tercih edilen ve kullanımı doğru olan bazı masaj yağları;

  • Damıtılmış Hindistan Cevizi Yağı ( masajlarda ısa bası uygulanan bölgelerdeki kas gerginliğini almaya yardımcı olur. Uzun bir raf ömrüne sahip olan masaj yağı yağlanma ve kötü koku probleminide ortaya çıkarmaz. )
  • Jojoba yağı ( Antibakteriyel olması nedeniyle özellikle vücutta var olan aknelerin rahatsız edilmemesi için kullanılan yağ türüdür. )

 

Bir önceki yazımız olan Bakırköy SPA Merkezi Masaj Faydaları başlıklı makalemizde masaj, spa ve etkili masaj hakkında bilgiler verilmektedir.

30 Kasım 2019
197 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN