Masajın Genel Faydaları

Masajın faydaları en iyi profesyonel kişiler tarafından uygulandığında ortaya çıkar. Bakırköy spa merkezinde birbirinden farklı masajlar üzerine uzmanlaşmış birçok masaj terapisti bulunmaktadır. Masaj terapistlerinin uyguladığı masajların faydalarını daha çok görebilmeniz için özel masaj odaları, hamam, havuz, buhar odaları bulunmaktadır. Bu hizmetlerin tümünden merkez içerisinde istediğiniz saatte yararlanabilirsiniz. Böylece masaj keyfini en iyi şekilde çıkartabilir ve masajın faydalarını daha çok hissedebilirsiniz.

Eklem ve kas ağrıları, baş ağrıları vb. ağrılar ve kronik ağrıların çoğu masaj sayesinde azalabilmekte ve hatta tamamen yok olabilmektedir. Ağrıların azalması masaj sırasında kasların gevşemesi ve kan dolaşımının artması sağlamaktadır. Masaj aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir, yaşam kalitesini arttırır, uyku düzenini sağlar ve kalitesini arttırır, cilt sağlığına iyi gelir.

Fiziksel etkilerinin yanı sıra masajın faydaları ruhsal ve psikolojik etkiler olarak da kendini gösterir. Bu etkilerin içinde en bilineni masajın stres ve kaygı düzeyini azaltmasıdır. Masajın stres hormonu olan kortizolun salgılanmasını azaltırken aynı zaman da mutluluk hormonu olan serotoninin de artmasını sağlamaktadır. Bu yüzden masaj sonrası kişi kendini daha huzurlu, mutlu ve iyi hissedebilmektedir. Bu yüzden düzenli masaj sayesinde belirli psikolojik rahatsızlıkların da üstesinden gelinebilir. Bunlar içerisinde depresyon, panik atak, kaygı bozukluğu vb. psikolojik rahatsızlıklar yer almaktadır.

Masajın Faydaları Masaj Türlerine Göre Değişir

Masajın faydalarının çok olması aynı zamanda masaj türlerinin çeşitlerine bağlıdır. Birbirinden farklı etkileri olan birçok masaj çeşidi bulunmaktadır. Bu masajlar farklı kültürlerden günümüze kadar özlerini koruyarak gelmişlerdir. Bakırköy spa merkezi masajların hepsini aslına uygun şekilde gerçekleştirmektedir. Bunun nedeni masajlardan maksimum düzeyde bir verim elde etmenizdir. Günümüzde yaygın olarak yapılan masajları görmek istiyorsanız masaj türleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.