Masaj Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masaj büyük ölçüde güvenli sayılabilecek tedavi edici yöntemlerden biridir. Bakırköy spa ile masajların tümünü profesyonel masaj terapistlerine güvenle yaptırabilirsiniz. Dikkatli ve doğru şekilde uygulanan masaj ile masajın tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Bakırköy spa merkezinde masaj hizmeti veren terapistlerin hepsi bu konuda uzman kişilerdir. Masajların uygulanışı ve etkileri konusunda yeterli bilgiye sahiptirler. Aynı zamanda masajın olası zararları konusunda da masaj öncesi sizi bilgilendirmektedirler. Merkeze giden tüm müşteriler masaj konusunda dilediği soruyu sorup içini rahatlatabilir. İyi bir masaj ancak rahat ve endişesiz bir şekilde yaptırılırsa etkisini en iyi şekilde gösterir.

Masaj güvenli bir uygulama olmakla birlikte bazı durumlarda yapılamayabilmektedir. Masajın yapılamayacağı durumlardan birisi hamileliktir. Hamileler her masajı hamilelik sırasında yaptıramayabilir ancak hamilelik masajı adı verilen masaj türünü rahatlıkla yaptırabilirler. Masajın zararları bir de ciddi rahatsızlıklar sırasında dikkate alınmalıdır. Bazı masaj türleri masaj aletleri kullanımı dolayısıyla kan dolaşım bozuklukları ve kalp pili olanlara uygulanamamaktadır. Bir başka durum ise ciddi sakatlanmalarda masaj doktor tedavisine ek olarak uygulanmakta ve asla tek çözüm olmamaktadır. Aynı zamanda büyük ameliyatların hemen sonrasında doktor izni alınmadan masaj yaptırılmamalıdır. Masajın aynı zamanda eğitimsiz kişiler tarafından yapılması oldukça riskli bir durumdur. Tüm bu durumlarda masaj sonrası rahatsızlıklarına artması ve sakatlanmalar gibi olumsuz durumlar yaşanabilmektedir. Bu yüzden Bakırköy spa gibi güvenilir yerlerde yeterli bilgilendirme sonrası masaj yaptırmanız doğru olacaktır.

Masaj Yağlarına Dikkat!

Masaj sırasında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birini masaj yağları oluşturmaktadır. Masaj yağları tamamen doğal olarak bitkilerin özlerinden çıkartıldığı için eğer söz konusu bitkilere karşı alerjiniz varsa bilgilendirme yapmalısınız. Masaj yağları konusunda detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.