Masaj ve Kuaför

Geçen hafta kuaför randevuma giderken denk geldiğim Bakırköy spa merkezi dikkatimi çekti. Öncesinde zamanım olduğu için salona bir bakmak için girdim. Güleryüzle karşılanmamla birlikte hemen bilgilendirme yaptılar. Gerçekten çok ilgili bir yönetim ve çalışan ekibi olduğunu gördüm. İstersem deneme paketi alarak masaj ve spa uygulamaları için öneri de bulundular. Ben de bir süredir böyel bir şey düşündüğüm için kabul ettim. Masaj randevusu için gelecek haftaya rabdevu aldım. Salona gittiğimde masaj odalarındaki temizlik çok hoşuma gitti. Her şey yepyeni ve pırıl pırıl olarak geliyor. Masaj uygulamasında bulunacak kişilerin ise tüm eğitim bilgilerini öğrenerek sohbet edebiliyorsunuz. Kesinlikle soğuk ve gergin bir ortam da hissetmedim. Aksine ilk kez masaj yaptırdığım için beni rahatlatmaya ve bilgilendirmeye çalışan masörlere çok minnettar kaldım. İlk kez gittiğim masaj salonunda farklı alanlarda çalışmalar yapıldığını da masaj sonrasında öğrenmiş oldum. Özellikle de kadınların çok ilgi gösterdiği saunası ahşap zeminden oluşuyor.

Sauna içindeki ahsap zemin sayesinde nem ve ısı kaybı olmadan içerisi her zaman sıcak kalıyor. Yüksek sıcaklık ve nemle birlikte gevşeyen kaslarınızın dinlendiğini hissediyorsunuz. Sauna kesinlikle devam edeceğim bir uygulama oldu belli aralıklarla mutlaka saunaya devam etmeyi düşünüyorum. Kuaför öncesinde özellikle el ayak bakımı ve masajı yaptırabileceğiniz salonda elleriniz ve ayaklarınız hem rahatlıyor hem de yumuşacık oluyor. Bu nedenle mutlaka öncesinde bir masaj yaptırıp sonra pedikür veya manikür işlemlerini yaptırmanızı tavsiye ederim. Masaj sırasında yağlarla desteklenen cilt yenileniyor ve güzelleşiyor. Kadınların korktuğu kırışıklık oluşumu için de çok iyileştirici özellikleri bulunan yaların kullanılması aynı zamanda cildin nemlenmesine de katkı da bulunuyor. Bakırköy spa salonunu sizlere kesinlikle önerir ve denemenizi tavsiye ederim

Bir önceki yazımız olan Fitness Özel Dersler başlıklı makalemizde bayan, buhar odası ve Fitness hakkında bilgiler verilmektedir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts