Sosyal Medyada Biz}

Masaj Tedavisi

Masaj Tedavisi

Masaj yardımcı bir tedavi alanıdır. Basite alınmaması gereken bu tedavi yöntemi işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle masaj yaptırmak isteyenlerin masaj fiyatları seçeneğinden önce en iyi masaj merkezlerini seçmeleri gereklidir. Bilinen masaja günümüzdeki şeklini veren Hoffa 1893 yılında yayımlanan makalesinde masajı çok farklı dallara ayırmıştır.

Masaj kelime olarak Fransızca “masser, Arapça “mass-dokuma” sözcüklerinden türemiştir. Deri, deri altı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, kan dolaşımı ve daha bir çok sorunun tedavi edilmesi amacı ile masaj yaptırılmaktadır.

Masaj Soruna Odaklı Olarak Yapılmalıdır

Masaj, çok farklı amaçlarla uygulanabildiği gibi masaj öncesinde amacının belirlemenin önemli olduğu unutulmamalıdır.  Masaj kaslarda veya iç organlarda oluşan ağrıların dindirilmesi içinde kullanılabilir. Bir çok sorunda tedavi edici etkiye sahip olan masaj sinir hücrelerini uyararak ruhsal anlamda gevşeme sağlar.

Masaj uygulaması yapılırken masajın yavaş ve hızlı yapılması arasında çok fark vardır. Yavaş uygulanan masaj sakinleştirici özellik taşır, hızlı masaj ise uyarıcı etki yaratır. 4 hafta gibi kısa süreler içinde masaj uzmanı olmak bu bakımından yeterli değildir.

Klasik Masaj

Klasik masajın en önemli etkisi kan akışının arttırılmasını sağlamaktır. Kan akımındaki artış bir takım cihazlar ile de ölçülebilir. Klasik masajın kanda oksijen oranını arttırdığı bilinmektedir.Doku yenilenmesi, metabolizma hızının artması gibi bir çok anlamda faydası bilinmektedir. Bilinmesi gereken konu ise masaj teknikleri ile kas hacminin artmayacağıdır. Bu ancak egzersiz ile mümkün olmaktadır. Masaj uygulaması ile kas gerginliği azaltılabilir. Sinirsel durumlara bağlı olarak kaslarda oluşan sertlikler masaj sayesinde ortadan kalkar. Alternatif bir tedavi şekli olan masaj ile bir çok sorundan kurtulabilirsiniz. Alanında uzman olan masaj terapistleri sizlere bu konuda en doğru tekniği uygularlar.

09 Aralık 2019
55 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN