Masaj ile Gelen Sağlık

Thai-masajı

Hayatta en önemli zenginlik tabiki de sağlıktır. Kimimiz günlük hayat koşuşturması içinde kimimiz yoğun iş temposuna yetişeyim derken vücut sağlığımızı da bozabiliyoruz. Bu tarz sorunlarla başa çıkmak artık çok kolay. Günümüzde alternatif tedavi olarak da bilinen masaj uygulamaları ile vücut ağrılarından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Vücudumuzdaki farklı ağrı noktalarına göre uygulanan masaj teknikleri sadece vücudu rahatlatmakla kalmaz; aynı zamanda kalıcı olarak da tedavi eder.

Son zamanlarda yaşadığım stres yüzünden başım çok ağrıyordu. En başlarda sık sık ağrı kesiciler içmeye başlamıştım ama zamanla alışkanlık haline gelmesinden korktum. Bazı geceler uyumama da engel oluyordu ve bu durum hem iş hem de özel hayatımı fazlasıyla olumsuz yönde etkiliyordu. Artık ilaç içmekten de bıkmıştım. Yan etkisi olmayan bir tedavi aramaya başladım ve en sonunda masaj uygulamalarının vücuttaki ağrılara çok iyi geldiğini öğrendim. Özellikle masaj çeşitleri arasında bulunan yüz masajının baş ağrısı ve migrene çok iyi geldiğini okudum. Denemekten bir şey kaybetmem diye düşündüm. Hemen bana en yakın olan Bakırköy Masaj Salonu’nu arayıp randevumu oluşturdum. Merkeze geldiğimde beni pozitif enerjiyle bir ekip karşıladı. O güne kadar ki yaşadığım tüm şikâyetlerimi anlattım. Yüz bölgesine yapılan yüz masajının baş ağrısına, migrene, merkezi sinir sistemine, uygu problemlerine çok iyi geldiğini ve bu masajın ideal bir çözüm olduğunu anlattılar. Sıra uygulama kısmına gelmişti.

masaj-sağlık
masaj-sağlık

Yüz Masajı

Şakak kısmından başlayarak saat yönünde yüzümün alın, göz gibi bölgelerine çok fazla basınç uygulamadan masaj işlemine devam edildi. Yüze uygulanan bu masaj aynı zamanda omuz ve boyun bölgesini de kapsıyor. Yani omuzlarda veya boyun bölgesinde de ağrılarınız varsa bu masaj uygulamasından faydalanabiliyorsunuz. En başta bende hafif bir ağrı oldu ama sonrasında yüz kaslarımızın esnediğini ve yüzümde inanılmaz bir rahatlama hissettim. Omuz ve boyun bölgelerini de kapsayan bir uygulama olduğu için o bölgelerde de bir rahatlama oldu. Uygulamanın sonunda hem baş ağrım geçmişti hem de yüzümdeki basınç oldukça azalmıştı. Bununla birlikte omuzlardaki ve boyundaki kas kasılmaları da çözülmeye başlamıştı. Sizlere tavsiyem; kesinlikle vücudunuzun sağlığı için çok sıklıkla olmasa da arada bir muhakkak masaj uygulamalarından faydalanın derim. Bilemiyorum belki evlerinizde masaj koltukları vardır ve o koltuklardan fayda görüyor olabilirsiniz. Bu da bir seçenek tabiki ama doğru ellerde ve alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından uygulanan masaj işlemlerini yerinde yaptırmak daha keyifli diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.