Sosyal Medyada Biz}

Masaj Çeşitleri

Masaj Çeşitleri

Bakırköy masaj salonunda birçok farklı özelliğe ve faydaya sahip masaj türleri bulunuyor. Ben asıl amaç olarak bel ve sırt bölgesindeki ağrılardan şikayetçi olduğum için bu amaçla salona gittim. Ancak gidince el ve ayak masajı da dikkatimi çekti onlara da bir göz atarak denemek istedim. Masajımın ilk seansı oldukça güzel geçti. Uzman bir masör eşliğinde yapılan masaj sırasında odada çeşitli kokulu mumlar ve kokulu masaj yağları vardı. Masaj çeşitleri açısından farklı teknikler ve özellikler arayanlar için bakırköy masajı kesinlikle tavsiye ederim. Dünyanın farklı yerlerinden en ünlü masaj tekniklerini uygulamaya koymuş olan masaj salonunda her şeyin profesyonelce yapıldığına şahit oldum. Her masaj tekniği için farklı uzmanlık gerektiren eğitimlerden geçerek burada çalışmaya başlayan masörler gerçekten çok ilgi gösteriyor.

Bel Masajı

Yıllardır kullanılan masaj tekniklerinin gerçekliğine pek inanmıyordum ama masaja gidince büyük bir etki yarattığını görmüş oldum. Bel tutulmasına masaj yaptırmak gerçekten büyük fayda sağlıyor. Ters bir hareket sonucu ya da bir şekilde bel tutulması yaşayanlar için şiddetle tavsiye ediyorum. Masaj çeşitleri bunlarla da sınırlı olmadığı gibi farklı aktivitelerde masaj salonunda yer alıyor. Yoğun hayat temposunda olup kendini ihmal edenlerde bu ağrıların şiddeti uzun sürebiliyor. Bende de aynı  bu şekilde olmuştu ve bir süre tedaviye gitmedim ama sonrasında dayanamayıp masaj salonunun yolunu tuttum. Tabi burada dikkat edilmesi gereken masaj için doktor kontrolünde olmanız. Doktora danışmadan masaj yapılmanı masörlerde önermiyor. Masajın faydaları ancak sizin ağrılarınızın ve hastalıklarınızın masaja uygun olup olmamasına göre ortaya çıkıyor. Bu nedenle mutlaka doktora danışarak masaja karar vermek gerekiyor. Eğer siz danışmadan gelirseniz masaj salonunda bu konuda sizden bilgi alınıyor.

Bir önceki yazımız olan Dolaşım Rahatlatıcı Masaj başlıklı makalemizde masaj teknikleri, cilt ve bayan hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN