Lomi Lomi Masajı Yaptırarak Kendinizi İyi Hissedin

Lomi lomi masajı Hawaii kökenli bir masaj olup en çok tercih edilen masajlardan biridir. Bu masajı özüne uygun en doğru şekilde uygulayan yerlerin başında Bakırköy spa salonu gelmektedir. Lomi lomi masajının doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için gereken tüm imkanlar salonda mevcuttur. Bu masaj kişilerin vücudunun bütünüyle rahatlamasını amaçlamaktadır. Ruh ve bedenin aynı derecede rahatlaması ve dengelenmesi söz konusudur. Masaj sırasında hoş kokular ön planda tutularak ruhsal bir huzur sağlanmak istenir. Çünkü kokuların beyindeki bazı bölgeleri uyarma ve bu sayede iyi hissetmeyi sağlama özelliği vardır. Masaj sırasında aromatik masaj yağları da çokça kullanılmaktadır.

Bu masaj teknik olarak yumuşak dokunuşlar ile gerçekleştirilir. Ancak bu akıcı dokunuşlar kaslara derinlemesine etki sağlar. Bazı versiyonlarında sıcak taşlardan da yararlanılabilir. Masajın uygulanış şekli her yerde ufak farklılıklar gösterse de genel olarak mantık aynıdır. Lomi lomi masajı ile içimizdeki var olan pozitif enerjinin dışarı çıkması sağlanır.  Masajın etkileri tam anlamıyla bir iki gün içerisinde kendini göstermeye başlar. Masaj sonrası kişi kendini daha enerjik ve zihnen de daha pozitif hisseder. Temeli çok eskilere dayanmakta ve günümüzde popülerliği artarak devam etmektedir.  Hawaii adalarındaki “Kahuna” adı verilen şifacılar tarafından krallara ve üst yöneticilere yapıldığı bilinmektedir. Süresi farklı yerlerde 40 ile 80 dakika arasında değişebilmektedir.

Bu Masajı Kimler Yaptırabilir?

Yetişkin olan herkes bu masajı gönül rahatlığıyla yaptırabilir. Ancak genel olarak masaj yaptıramayacak fiziksel rahatsızlıklara sahip insanlar masajlar konusunda dikkatli olmalıdırlar. Bu masajı genel olarak kadın, erkek, genç, yaşlı herkes tercih edebilmektedir. En popüler masajlar arasında yer alan lomi lomi masajı etkileri ile birçok insanın gönlünü kazanmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.