Lenf Drenaj Masajı ile Tanışın

Lenf drenaj masajı lenf dolaşımını hızlandırmaya yarayan bir masaj türüdür. Bakırköy spa salonu bu masajı en doğru şekilde uygulayan yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. Masaj sonrası vücudunuzda kısa süre içerisinde etkilerini görmeye başlamanız mümkün olmaktadır. Bu masaj türü diğer hassas masaj türleri gibi dikkat gerektiren ve eğitimli kişiler tarafından yapılması gereken bir masaj türüdür. Dikkatli yapıldığında vücutta bilinmeyen birçok faydası ortaya çıkar. Etkinliği kanıtlanmış en çok tercih edilen masaj türleri arasında yer almaktadır. Siz de bir an önce bu masajın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Lenf drenaj masajı lenf dolaşımın hızlandırarak ödem ve toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra dokuların ve derinin sıkılaşmasına büyük ölçüde katkı sağlar. Lenf drenaj masajı aynı zamanda bu etkileri sayesinde selülitlerden kurtulmanıza da yardımcı olur. Bu masaj aynı zamanda kan dolaşımının hızlanmasına ve damarların genişlemesiyle hücrelere daha fazla oksijen taşınmasını sağlar.  Bir başka özeliği ise vücutta kolajen artışını sağlaması olarak bilinir. Vücuttaki bütün dolaşımı düzenleyerek vücut sağlığına kavuşmanıza yardımcı olduğu gibi aynı zamanda dinlendirici bir masajdır. Vücudunuzdaki dolaşım bozukluğunu gidermek, dengeyi sağlamak ve kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız bu masajı yaptırmanız önerilmektedir.

Lenf Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Lenf drenaj masajında uygulanan masaj hareketleri aşağıdan yukarı kalbe doğru yapılan tek yönlü hareketlerdir. Hassas ve dikkatli bir şekilde uygulanması gereken bir masaj türüdür. Masaj sırasında hiçbir ürün kullanılmaması ise diğer masaj türleri arasındaki farklardan biridir. Masaj hareketleri çok hafif bir şekilde ve sürekli tekrar edilerek uygulanır. Bunun yanı sıra günümüzde birçok teknolojik alet ile de bu masaj farklı şekillerde gerçekleştirilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.