Lazer Epilasyon Çeşitleri

Merkezimizde yer alan, lazer epilasyon çeşitleri ile hızlı ve acısız şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, epilasyon türleri de gelişme göstermiştir. Gelinen son noktada ise daha hızlı şekilde işlemler uygulanmaktadır. Lazer epilasyon, kıl kök hücrelerine uygulanan lazer ışık işlevinden oluşur. Seansları ise çeşitlerine göre değişebilir. Genel olarak lazer epilasyon, kişinin ten ve kıl tüy yapısına göre belirlenir. Özellikle kıl batık sorunları olan kişilerde lazer ışınları ideal çözümdür. Türlerine ve kişilere göre değişmekle beraber, 7 ile 8 seans arası değişir. Seanslar ise haftalık olarak uygulanır. Işın tedavi sonrası, uygulanan bölgeler güneş ışınlarından korunmalıdır. Bu yüzden genellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde de lazer epilasyon seansları için ideal diyebiliriz.

Lazer Epilasyon Uygulamaları Genel Özellikleri

Lazer epilasyon çeşitleri; Alexandrite Lazer, Diode lazer, Nd-YAG ve Foto Epilasyon-IPL gibi farklı uygulamalara sahiptir. Her birinin farklı detay ve özellikleri vardır. Kişilerin içinde bulunduğu durumlara göre uygulanan yöntemler belirlenir.

· Alexandrite Lazer: Açık ten rengindeki kişilere uygulanabilen bir ışın tedavisidir. Ağrısı oldukça azdır.

· Diode lazer: Buz-ütüleme lazer olarak da bilinir. Dalga boyları, derinin daha alt bölümlerine kadar inebilir.

· Nd-YAG: Derine inebilen dalga boylarına sahiptir, fakat ağrılı ve sancılıdır. Esmer-koyu tenlerde de kullanılabilir.

· Foto Epilasyon-IPL: Koyu tenli kişilerde önerilmez. Dalga boylarının net olmamasından dolayı, yanık ve renk bozukluğu gibi yan etkilerin oluşacağı ifade edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.