Kronik Ağrılara Masaj ile Çözüm

Beylikdüzü Masöz Hatun

Kronik ağrılardan kurtulmanın en kolay yollarından biri iyi bir masaj yaptırmaktır. Bakırköy masaj salonu bu tür ağrılar için size birçok masaj seçeneği sunmaktadır. Ağrılar kimi zaman baş edilemez bir duruma gelir ve günlük hayatta büyük bir engel oluşturur. Bu gibi durumlarda masaj en iyi seçeneklerden biri olmaktadır. Masaj sayesinde aldığınız ağrı kesicilerin miktarını azaltabilir ve ilaca bağımlı olmaktan da kurtulabilirisiniz. Çünkü masaj kimi zaman ağrı kesiciler kadar etkili olabilmekte ve zararsız olduğu için daha çok tercih edilebilmektedir. Vücudunuzdaki ağrıların türüne ve şiddetine uygun masajı belirledikten sonra size düşen masaj keyfini doyasıya çıkartmanızdır. Bunun üzerine de ağrılardan kurtulmak paha biçilemez olacaktır.

Ağrılar içerisinde kronik olanlar bizi en çok zorlayanlar olmaktadır. Genelde 3 aydan daha uzun süren ağrılar kronik ağrılar olarak tanımlanır. Bu ağrılar uzun süre tedavi gerektiren ve tedavilerden de sonuç alınamayan ağrılar olarak karşımıza çıkar.  Masaj bu durumda devreye girerek bu ağrılardan belirli seanslar sonucu kurtulmanızı sağlar. Yaşam kalitesini düşüren, günlük aktiviteleri yapmayı engelleyen hayatı zorlaştıran bu ağrılardan kurtulmak için siz de Bakırköy masaj salonunu tercih edebilirsiniz. Uygulanan masajlar sonucunda hem ağrılarınızdan kurtulabilir hem de kendinizi daha dinç ve enerjik hissedebilirsiniz.

Masaj Kronik Ağrılara Nasıl Etki Eder?

Masaj sırasında uygulanan masaj hareketleri ağrı olan bölgelerdeki kan dolaşımını attırarak kasların gevşemesini sağlar. Bu bölgelerdeki damarlar masaj hareketleri ile genişlemekte ve buralarda kan akışı artmaktadır. Bu sayede bölgede biriken metabolitler uzaklaştırılmakta ve buna bağlı olarak da ağrı ortadan kalkmaktadır.  Masajın kronik ağrılara etkisi düzenli masaj seansları ile birlikte kalıcı olabilmektedir.  Bu ağrılar daha çok bel, boyun, sırt ve baş ağrıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.