Kas Kasılmaları ve Masaj

yorgunluk-masajı

Bir hafta önce spora başladım. Spor yapma sırasında hareket sayılarını biraz fazla yaptığımdan ötürü tüm kaslarım kasılmıştı. Kol, bacak, göbek ve sırt kastarım tamamı ağrıyordu, bu durumun bir hafta süreceğini anladım bunun üzerine Bakırköy spa merkezine gittim bu ağrılardan kurtulabileceğimi düşündüm ki öylede oldu. Gittiğim spa Salonu gayet temiz ve düzenliydi kendimi orada rahatsız hissetmedim Bu da benim için gayet iyi bir durumdu. Kullandıkları teknik derin doku masajıydı. Derin doku masajı daha çok kas zayıflıkları ve kas yumuşatması, ele gelen sert-kas–topağı noktalarını yayarak ağrıyı dindirme ve sakinlik sağlama üzerine uygulanır. İki gün üst üste gittim spa merkezine, bir sonraki hafta ağrılarımdan kurtulunca sporuma kaldığı yerden devam ettim. Sporu kilo vermek için yapmadım sağlıklı bir yaşam şart, yaş 30 olunca spor şart oluyor.

kas-masajı
kas-masajı

Tabii bu sefer daha azdan çoğa doğru yapınca herhangi bir sorun yaşamadım ileriki süreçte. Tabi bu masajların farklı etkilerini de keşfettim bundan dolayı sürdürmeyi düşünüyorum. Mesela bir örnek verecek olursak; sinir, stres içinde faydaları var. Çokça spor yapanlar da bu tekniği çok kullanıyormuş öğrendiğime göre. Kasları rahatlatmak için, bu hafife alınacak gibi bir durum değil, kas ağrıların giderilmesi birden fazla günlere mal oluyor maalesef.

Derin doku masajı nedir ?

Derin doku masajı daha çok kas zayıflıkları ve kas yumuşatması, ele gelen sert-kas–topağı noktalarını yayarak ağrıyı dindirme ve sakinlik sağlama üzerine çalışır.  Kas kasılması için de bir yöntemmiş. Derin doku masajı, öğrencilerden iş adamlarına, kadar yaygın bir yelpaze içinde günlük masajı seven herkes için uygundur. Kronik acıyı azaltır, kan dolaşımını arttırır, sorunlu kasları tedavi eder ve bedensel stresin geçmesine katkıda bulunur.  Derin doku masajında stresi gidermek, sakinleşmek, kan dolaşımını arttırmak, tansiyonu düşürmek, fiziksel ağrıları dindirmek gibi amaçlar bulunur. Bundan dolayım spor ile beraber masajı belirli bir rutin ile düzenli ve dengeli bir şekilde yürütüyorum. Bunu da böle devam ettirmek adına yardımı masajdan almak mantıklı bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.