İyi Bir Psikolojiye Sahip Olmak İçin Masaj Yaptırın

Masaj sırasında masajın fiziksel etkileri ve psikolojik etkileri aynı anda etkisini göstermeye başlar. Bakırköy spa merkezinde uygulanan masajların tümü bu etkilerin daha belirgin olarak hissedilebilmesi için profesyonel bir hizmet vermeyi amaçlamıştır. Merkezde bulunan profesyonel masaj terapistleri masaj için gerekli tüm imkanları kullanarak verimli bir masaj gerçekleştirirler. Daha önce hiç masaj yaptırmamışsanız veya yaptırıp memnun kalmadıysanız Bakırköy spa merkezinde en kaliteli masaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Masaj sırasında uygulanan masaj hareketleriyle ilk olarak kaslar ve deri altı dokular hedeflenir. Masaj sıkılaşan kasların gevşemesini sağlayarak kişiyi rahatlatır ve ağrıların azalmasını sağlar. Masajın kan dolaşımını arttırmasına ve hücrelere taşınan oksijen miktarını arttırmasıyla vücuttaki birçok sorun giderilir. Fiziksel sağlığına kavuşan vücut sayesinde ruhsal bir iyileşme ve rahatlama da gözlenir. Bu durumda masajın psikolojik etkileri kendini göstermeye başlar. Fiziksel anlamda iyi hissetmek beynimize olumlu mesajlar gönderilmesini sağlayarak psikolojik olarak da iyi hissetmemizi sağlar.

Masaj uygulamaları sırasında kullanılan yağların da hem masajın fiziksel etkilerini arttırmaya hem de psikolojik etkilerine olumlu katkısı vardır. Aromatik masaj yağları, masaj odasında bulunan hoş kokular beynin ilgili bölgesini uyararak kişinin iyi hissetmesini sağlar. Genel olarak masajın psikolojik etkileri vücutta içsel huzurun sağlanması, motivasyonun artması, pozitif duyguların ortaya çıkması ile kendini gösterir. Masaj sonrası gözlenen bu etkiler ve daha fazlası ruhsal iyileşmenin ilk adımını oluşturur.

Masaj Nasıl Uygulanır?

Masajın uygulanabilmesi için masaj masası, aromatik yağlar, kullanışlı masaja özel havlular, her masaja özel masaj aletleri gerekmektedir. Gerekli olan tüm imkanlar sağlandıktan sonra masaj doğru masaj teknikleri ile uygulanmalıdır. Bu konuda en doğru bilgiyi edinmek istiyorsanız masaj teknikleri konusundaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.