Hotel Spa Masaj bakırköy

İstanbul-masaj-salonu

Günümüz koşullarında stressiz bir hayat çok mümkün olamayabiliyor. Aşırı stres için masaj yapmaya karar verdiğim de evden bile çıkmak isteğim yoktu. Konuştuğum insanlara karşı aşırı teamülsüz ve agresiftim. Hiç bir fiziki rahatsızlığım olmaması bile stres kaynaklı kas gerilmelerini, baş ağrılarını, mide ve sindirim problemlerini bile yaşadım. Bu durum da beni de rahatsız ediyordu. Öncelikli olarak stresten arınmamız gerektiğine kafa yormalı daha sonra bunun için neler yapabileceğimize odaklanmalı ve bunu hayatımıza entegre edebilmeliyiz diye düşündüm. Masajın stres üstündeki etkisini, yani anti stres masajın etkisini öğrenince doğru çözüm olacağını düşünerek karar verdim masaj yapmaya. Birde  Kaslarımız arasında yer alan lenf damaları ile alakalı olumlu sonuçlar doğurur.

Bunun üzerine Bakırköy spa merkezinden randevu aldım, orda bana bir koku seçmemi istediler, birde koku seçmemi istediler. Bunlarla beraber masaj uygulandıktan sonra o kadar rahat ve arınmış hissetim ki kendimi kasıtlı bir stres durumuna koyup koymadığımı sorguladım. Zaten bir önemi de yoktu sonuçta rahatlamıştım.

Anti stres

Stres masajı
Stres masajı

Stresin sebep ve sonuç olarak vücudumuza etkileri ciddi boyutlara ulaşabiliyorken stres karşıtı masaj hem önleyici olarak hem de stres kaynaklı vücudumuzdaki problemleri gidermeye yönelik etkili bir destek tedavi biçimidir.  Bende bunu bizzat deneyimleydim ve gördüm ki genel algı yanılabiliyor çünkü masaja karşı olan olumsuz yargılarımız çok yaygın.

Anti stres masajı uygulaması kasları gevşetmeye yönelik ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan bir masaj yöntemidir. Amaç kişinin stres kaynaklı oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi hem fiziksel hem ruhsal bir rahatlamaya ulaştırabilmektir. Dolayısıyla anti stres masajında amaç daha çok kasları gevşetmek ve kişiye güzel bir deneyim sunarak psikolojik olarak iyi hissetmesine ve ruhsal olarak iç dengeye ulaşabilmesine olanak tanımaktır.

Bende kendimi daha zinde ve canlı hissetim,  gevşemiş bir vücutla problemlerim, ağrılarımdan ve şikâyetlerimden uzaklaşarak kendimi daha canlı ve huzurlu hissettim. Sinir sistemime sağladığı yatıştırıcı etki ile huzur duydum masajın ardından. Bu durumu düzenli yapmalıyım ki kalıcı sinir nöbetlerinden arınmak için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.