Göz Çevresi Masajı

Gözler çoğu zaman karşı tarafın en çok dikkat ettiği ve etkilediği organlardan birisidir. Dış dünyaya ulaşmamızı katkı sağlayan gözlerimiz en değerli organlarımızın ilk sırasında yer almaktadır. Bu nedenle gözlerimizin etrafının bakımını yapmak oldukça önemli bir durumdur.

Şimdi basit hareketler ile göz bölgesinde oluşan kırışıklar ilk sırada olmak üzere göz bakımının yapılması için basit uygulamalardan yani göz çevresi masajından söz edeceğim.

İlk önce göz kapaklarının yan kısmından başlayarak parmak uçlarınızı şakaklarınıza doğru cildinizi gerdirin. Bu şekilde tutarak gözlerinizi açıp kapatın. Olabildiğince gözlerinizi sağa ve sola hareket ettirmeye çalışın.

Yorgun Gözler İçin;

Fazla çalışmadan kaynaklı gözleriniz yorulmuşsa bu tavsiyemiz tam size göre olacaktır. Öncelikle gözlerinizi tam daire olacak biçimde yuvarlayın. Bu hareketi uyguladıktan sonra göz kapaklarınızı sıkı bir şekilde kapatarak gevşetin. Bu hareketleri isteğinize göre tekrarını gerçekleştirildiğinizde göz çevresindeki kan dolaşımını arttırmış ve gözleriniz için taze kanın ulaşmasını sağlayacaksınız.

Gözlere Rahatlık Katan Egzersiz

Gözleriniz yorulduğunu hissettiğinizde bahsedeceğim basit hareketler yardımıyla rahatlayabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın. Avuç içleriniz ile göz kapaklarınızın üstüne yerleştirerek içeri hiç ışık girmeyecek şekilde kapatın. Bastırmanıza gerek yoktur.

Burada önemli olan nokta gözünüzü yoran ışığın etkilerini yok etmek olacaktır. Gözlerinize zifiri karanlık haline gelecek kadar sıkılmalıdır. Bu şekilde gözlerinizi birkaç dakika bekletin. Daha sonra gözlerinizi açın. Böylelikle gözlerinizin dinlenmiş olacaktır.

Gözlerinize Güçlük Katan Egzersizler

Başınızı sabitçe tutarak gözlerinizi aşağı yukarı doğru hareket etmesini sağlayın.

Olabildiğince uzakta olan bir cisme konsantre olun ve daha sonra yakında bulunan bir cisme konsantre olun. Bu işlemi ise birkaç kez uygulayın.

Gözlerinizi ilk olarak saat yönünde dairesel bir şekilde çevirin, sonrasında ters yönde uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.