Farklı Masaj Teknikleri

Geçmişten günümüze birçok uygarlıkta kullanılan masaj teknikleri benim de son zamanlarda ilgimi çekmeye başlamıştı. Çok gitmek ve denemek istememe rağmen güvenilir yer arayışım bir süre devam etti ve masaja başlayamadım. Ancak geçenlerde keşfettiğim bakırköy masaj salonu çok ilgimi çekti. Sunduğu fırsatlar açısından düşündüğümde hemen telefonla iletişime geçtim. İlk boş zamanımda da salonla görüşmeye gittim. Gittiğimde aydınlık ve rahat bir ortamla karşılaştım. Salonun yeri merkezi yerde sayılır. Ayrıca çalışan çok sayıda eleman olması ve herkesi kendi alanında uzmanlık yapmış olması da beni cezbeden şeylerden oldu. Benim herhangi bri sağlık sorunum olmamasına rağmen masajın rahatlatıcı etkisi ve gençleştirici özelliklerini duyunca hemen ilk seans için yer ayırttım

Yüz Masajı

Seansım yüz masajı üzerine planlandı. Yüzümün genel hatları hakkında bilgiler alındı ve cilt tipim ile ilgili de analizler yapıldı. Masaj çeşitleri açısından salon çok farklı seçenekler sunsa da ben ilk başta yüz masajını bizzat denemek istediğimi söyledim. Çoklu masaj paketleri oluşturulan salonda eğer isterseniz o paketlerden de uygun fiyatlı toplu masaj alabilirsiniz. Yüz masajı sırasında cildim iyice gerildi ve en sonunda rahatlatıcı kremlerle hafif dokunuşlar yapılarak cildin dinlenmesi gerektiği söylendi. Masaj sonrasında aynaya baktığımda bile cildim ışıltılı ve genç duruyordu. Henüz cildin tam toparlanmadığı için birkaç seansa daha devam etmemin iyi olacaığını söyleyen masörden diğer seans randevularını da ayırttım. Yaklaşık üç hafta olan masaj uygulamasından sonra şimdi gözle görülür ölçüde büyük bir değişim var. Her gören cildine ne kullanıyorsun diyor ama ben her zamankinden farklı bir şey yapmadım. Tabiki yüz masajı dışında. Bu yüzden sürekli yaptıracağım bir uygulama olarak sevilenler listeme aldım.

Bir önceki yazımız olan Cilt Masajı Ve Faydaları başlıklı makalemizde Bakırköy, cilt ve gece hakkında bilgiler verilmektedir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts