En Sık Kullanılan Etkili Masaj Teknikleri

Masaj uygulamaları sırasında en önemli şeylerden biri kullanılan masaj teknikleri olmaktadır. Bakırköy spa salonu ile uygulanan masajların hepsinde masajlara uygun en doğru teknikler kullanılmaktadır. Profesyonel kişiler tarafından uygulanması neticesinde masajların faydalarından maksimum düzeyde yararlanabilirsiniz. Masaj yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de masaj uygulayan kişilerin ne kadar eğitimli ve bilgili olduklarıdır. Aksi takdirde yanlış bir teknikle uygulanan masaj sonrası olumsuz sonuçlar doğabilir. Bakırköy masaj salonu çalışanları masajların tekniklerine ve etkilerine oldukça hakimdirler.

Masaj uygulamalarında en çok kullanılan teknik öfloraj olarak bilinen sıvazlama tekniğidir. Bu teknik masajların genelinde kullanılmaktadır. En çok kullanılan ikinci teknik ise petrisaj olarak bilinen yoğurma tekniğidir. Bu teknikler genelde klasik masajların çoğunda yoğun olarak uygulanmakta olup bazen diğer tekniklerden de yararlanılır. Klasik masaj teknikleri açsından bu iki teknik dışında birçok teknik bulunmaktadır. Bunlar masajların türüne göre belirlenmektedir. Baskı ağırlıklı olan masajlarda friksiyon adı verilen dairesel baskı ve percussion olarak bilinen düz baskı uygulanmaktadır. Bunlar dışında tapotman (avuç içi darbe), haşman (parmak dışı darbe), vibrasyon(titretme), deride yürütme, esnetme ve germe gibi daha birçok teknik uygulanmaktadır. Bu teknikler ve kullanılan diğer masaj teknikleri doğru bir şekilde uygulandığında yapılan masaj etkili olacaktır. Ancak yanlış veya yeterli bilinmeyen teknikler uygulanması kişinin şikayetlerini daha da arttıracaktır.

Kimler Masaj Yapabilir?

Masaj bu konuda eğitim almış bilinçli kişiler tarafından yapılmalıdır. Masaj konusunda bilgisi olanlar dahi bu konu da eğitim almamışsa masaj yapması doğru değildir. Masaj teknikleri çok dikkatli ve hassas bir şekilde uygulandığından yanlış uygulanacak bir masaj ile ciddi sakatlanmalar yaşanabilir. Masaj yaptırmaya karar verdiğinizde bu alanda eğitimsiz ve deneyimsiz kişilerden kesinlikle uzak durmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.