Bitkisel Özlü Masaj Yağları ile Keyifli Bir Masaj Sizi Bekliyor

Birbirinden hoş kokulu masaj yağları ile masaj keyfini doyasıya yaşabilirsiniz. Tamamen bitkilerin doğal özlerinden oluşan masaj yağları kullanan Bakırköy spa salonu masaj keyfini en iyi şekilde çıkartmanızı sağlamaktadır. Masaj yağları kaliteli bir masaj için gerekli olan şeylerin en başında gelmektedir. Masaj sırasında kullanılan yağların masajı daha etkin kıldığı ve birçok faydasının olduğu bilinmektedir. Ancak doğru kullanımda bu etkiler ortaya çıkabilmektedir. Yağların kullanımının doğru gerçekleştirilmesi gibi kullanılan yağların kalitesi de önemli olmaktadır. Bitklerin özlerinin çıkartılış şekli masaj yağlarının kalitesini belirlemektedir. Birbirinden farklı etkileri olan bir sürü bitki doğru şekilde yağları çıkartılarak kullanıma uygun hale getirilir. Aynı zamanda bu özlerin karışımından birçok farklı masaj yağı oluşturularak size ve masajınıza özel olarak belirlenir.

Deneyimli ve bilgili masaj terapistlerinin önereceği masaj yağlarına ve karışımlara güvenebilirsiniz. Masaj yağları çeşitleri oldukça fazladır. Ancak genelde en çok kullanılanlar bilinmektedir. En çok tercih edilen ve kullanılan yağlar arasında jajoba yağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı, lavanta yağı, hint yağı bulunmaktadır. Susam yağı, zeytinyağı, buğday tohumu yağı, üzüm çekirdeği yağı, kayısı yağı, badem yağı ve melrosa yağı ise en az onlar kadar tercih edilmektedir. Bu yağların her birinin farklı etkileri olmakla birlikte her biri farklı masaj türlerinde ön plana çıkar. Sizin masaj yaptırma nedenleriniz de göz önüne alınarak bu yağlardan size uygun olanları kullanılır. Bazen yağların karışımından da faydalanılmaktadır.

Alerjik Reaksiyonlara Dikkat!

Genelde özü çıkartılıp masaj yağı olarak kullanılan bitkilerin alerjik reaksiyona sebep olma ihtimali çok azdır. Ancak hassas bir cilde sahipseniz ya da bazı bitkilere alerjiniz varsa bunu masaj öncesi mutlaka bildirmelisiniz. Masaj yağı kullanımına bu gibi durumlarda dikkat edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.