Beylikdüzü Masöz Hatun

Beylikdüzü Masöz Hatun

Beylikdüzü Masöz Kizlar, Geçen hafta bir işle uğraşırken ani bir hareketle kaslarımı incittim. Aşırı ağrıdan dolayı hastaneye gittik, birkaç uygulama ve ilaçlarla geri döndük fakat ağrısı devam ediyordu ve dayanılacak gibi değildi. Eşim de buna karşılık yapılacak birkaç alternatif çözüm aramış benden habersiz. Sonra gidip spa salonundan randevu da ayarlamış, bunu öğrenince çok sevindim, sorunuma ilgili olduğundan. Kendisi düşünceli biri fakat bu denli düşünceli olduğundan haberim yoktu doğrusu, neyse ondan sonraki gün Bakırköy spa merkezine gittik, orda hoş karşılandık fakat bize çok uzak olduğundan epey zamanımızı aldı yol ki İstanbullun genel sorunu zaten. Eşime de sordum masajı ne alaka diye ama kendisi, Masaj, hasta veya yorgun bir organın rehabilite etmenin olduğunu ve bundan dolayı bir çözüm olduğunu tabii ki uzun uzun anlatı.
Masaj sırasında aşırı ağrım oldu, kaslarımı sanki birileri kasıtlı bir şekilde yırtıyormuş gibi hissetsem de zaman için da normal bir masaj halini aldı. Bunu çok şaşırdım gerçekten, eşimin haklılığı daha da gurur vericiydi.

Kas ağrısı Neden Olur ?

Kas ağrısı ıstırap verici olabiliyor ve rahat bir şekilde hareket etmemizi kısıtlayabilir. Hemen herkes zaman zaman kas ağrısı yaşar; bu durum yataktan kalkmak, merdiven çıkmak ve bir şeyler kaldırma gibi günlük işleri can sıkıcı bir hale getirebiliyor bize.
Kas zorlanması, kas çekmesi ve kas yırtılması; kasların ve/veya ten donların hasarıdır. Bu tür hasarlar herhangi bir günlük aktivite esnasında oluşabileceği gibi ağır kaldırmak veya spor yapmak gibi daha çok efor sarf edilen aktiviteler esnasında da görülebiliyormuş öğrendiğime göre. Kas hasarları ise kas lifleri veya ten donların kısmen veya tamamen yırtılması şeklinde görülür. Esas olarak iki sebebi vardır: ya kaslar gerilebileceğinden daha fazla zorlanır ya da kasların bir anda çok güçlü kasılması gerekir. Bu esnada kan damarlarının hasar görmesi durumunda kanama ve morarmalar, sinirlerin zarar görmesi durumunda ise ağrı görülebilir. Ama ben durumlardan her hangi birini görmedim. Sadece aşırı ağrım oldu ama bunu da masaj tekniğiyle atlattım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.