Bebek Yağı İle Yapılan Masajın Önemli Noktaları

Bebeğinize sevdiğinizi göstermenin en güzel yollarından biri bebek yağı ile yapılan masajdır. Bebeğinize dokunuşunuz sihirli bir alt yapıya sahiptir. Bebek yağı masajında bebeğiniz rahata kavuşur. Bu sayede sizler yumuşak ve pürüzsüz bir tene dokunacak ve bunun keyfini yaşarsınız.
Bunu yapabilmek için de önemli bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Masseuse massaging little baby girl, shallow focus

Masaja Hazırlanırken

Öncelikle masajı uygulayacağınız odanın sessiz ve bebeğinizin üşütmeyeceği bir ısıda olması gerekir.
Bu sebeple oda sıcaklığının en az 24 derece olmalıdır. Unutmayın ki bebeklerin beden ısıları, yetişkin kişilere göre daha hızlı düşüş gösterir.
Ayrıca masaj yapacağınız ortam aydınlık olmalı ama doğrudan güneş almayan yer olmalıdır.
Masaj yerinin güvenlikli olmasına dikkat edin. Yakın alanlarda üstüne düşebilecek eşyaların olmamasına özen gösterilmelidir. Evcil hayvan besliyorsanız mutlaka odanızdan çıkartın. Çünkü hayvan bebeğinizin ve sizin dikkatinizi dağıtabilir.
Bebeğiniz için masaja başlamadan önce bebeğinize ılık bir duş aldırın. Çünkü bebeğiniz duş ile gevşer ve rahata kavuşur. Böylelikle masajı rahat kabul eder.
Masaj esnasında bebeğiniz mutlaka aç olmamalıdır. Aç bebek, huysuz olur. Fakat masaj öncesinde beslemeyin. Çünkü masaj esnasında ıkınır ve kusabilir. Masaja başlamadan 1 ya da 1 buçuk saat önce olmalıdır.
Bebeğinizin uykusu varsa gelmişse veya yorgunsa, masajı o an yapmayın. Bebeğinizin rahat ve uykusunu almış olması, masajınızın başarısını attırır.
Masajınızı uygularken bebeğinizi tamamen çıplak bırakabilirsiniz. Fakat bu durumda küçük kazaların da gerçekleşebileceğini unutmayın. Bu sebeple diğer bölgelere masaj yaparken bezini çıkarmayabilirsiniz. Fakat altı tamamen temiz olmalıdır.
Aksi taktirde kirli bezle yapılan masaj, bebeğin mızmızlanmasına sebep olabilir.
Son olarak da masajınızı bebeğinizin cildini acıtmadan yapmak için bebek yağı kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.