Bal Masajı

Çalıştığım kurum gereği her gün sakal tıraşı olmam gerekiyordu. Bilirsiniz ki hergün sakalı tıraş etmek cildi tahriş ediyor ve kanama olabiliyor. Bu durum bende de sıklıkla yaşanmaya başlayınca bal masajı uygulamasını öğrendim. Bu masaj tekniği ile sakal tıraşı sonrası rahatlama ve yumuşama sağlanıyormuş Bunun için tercih ettiğim Bakırköy spa salonu çalışanları da gayet ilgilendiler sağolsunlar her sorumu yanıtladılar. Salona gittiğimde de cildim yine kurumuş ve kanamıştı. Bunu görünce masör kesinlikle ballı masajın iyi geleceğini söyledi ve ilk seans için hemen o güne randevu aldım. İş çışından gittiğim masaj uygulaması sırasında kullanılan bal gerçekten mucize kaynağı gibi cildimi rahatlattı. Tahriş olan cildim de hafif acımalar da oluyordu. Bu duruma da bal masajı çok güzel geldi.

Sakal Tıraşı Sonrası Masaj

 Ballı masaj için kullanılan balın türü değişiklik gösteriyormuş Benim ballı masajımda kulanılan kestane balıydı. Bal ilk adımda masörün elinde ısıtılıyor çünkü bildiğimiz bal gibi akışkan kıvazda değil tam olarak. Bu işlem birkaç dakika sürüyor ısınarak gevşeyen balın cilde yedirilerek ovalanmasıyla masaj devam ediyor. İlk başta yapış yapış değişik bir his gibi gelebilir. Bunun normal olduğunu masaj devamında alışacağınızı söyleyebilirim. Masaj hafif dokunuşlarla parmak uçlarıyla yapılıyor. Baldaki yapışkan özellik sayesinde ölü ederi ve tahriş olmuş hücreler yerine yenileri oluşması için ortadan kalkıyor. Ölü derinin kalkmasıyla birlikte yüzünüzdeki kan akışı hızlanıyor. Kan akışının hızlanması biraz kızarıklık yapabiliyor ama bu da normalmiş. Birkaç gün içinde masajın etkileri gerçekten gözle görülecek derece bariz. Sadece görüntü anlamında da değil saplık ve rahatlık açısından da bal masajı çok yararlı oluyor. Bu nedenle sizlere de mutlaka denemenizi öneriyorum.

 

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Masajı Ve Faydaları başlıklı makalemizde Bakırköy, cilt ve gece hakkında bilgiler verilmektedir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts