Sosyal Medyada Biz}

Bakırköy SPA Merkezi Omuz Masaj Teknikleri

Bakırköy SPA Merkezi Omuz Masaj Teknikleri

Özellikle yanlış pozisyonlarda oturmanın bir sonucu olarak karşımıza çıkan omuz ağrıları vardır. Omuz ağrıları gün geçtikçe daha fazla artarak birey üzerinde hem fiziksel hem de psikolojik anlamda rahatsızlık vermeye başlar. Kişi bu durumu ister istemez sosyal hayata yansıtması ile farklı problemler ortaya çıkar. Omuz ağrıları için fıtık riskine karşı ilk olarak doktor kontrolünden geçmek gerekmektedir. Doktor muayenesinin ardından doğru teşhis üzerine Bakırköy SPA merkezi, uzman kadrosu ile profesyonel omuz masaj teknikleri uygulayarak iyileşme sürecini hızlandırdığı gibi kişiyi de ruhen dinlendirmektedir. Omuz masajı yanlış bir uygulama ile zararlı bir masaja dönerek daha da olumsuz etkiler göstere bilir. Omuz masajında takip edilmesi gereken adımlar vardır.

Omuz Masajının Bölgesel Etkileri

İlk olarak masaj yapılacak olan bölgede ovalama tekniği ile bölgedeki kan akışını hızlandırarak bölgede uygulanacak olan masaj için ısınma söz konusu olacağı için omuz bölgesi masaja uygun hale gelirken uygulanacak masaj içinde etki artırılır. Isınma hareketi olan ovalama yönteminden sonra bölge de rahatlama ve gevşeme sağlanıp yoğurma tekniğine geçiş yapılmalıdır. Fakat yoğurma basımı dengede yapılarak dokuya zarar verilmeksizin şifa yöntemi uygulanır. Basımın dengede olmaması masajın avantajlarını dezavantaja çevire bilir. Omuz masajında rahatlatıcı masaj teknikleri uygulamanın en önemli nedenleri de basımın rahat bir şekilde yapılmasıdır.

Omuz masaj teknikleri deri ve deri altında bulunan kaslar ile birebir ilişki içindedir. Genel hatları ile masajda uygulanan hareket iki elin omuz çizgisi üzerinde sağlı sollu olarak omuz boyunca yapılır. Uzmanlar tarafından kişiye göre basım kişide doğru yöntem kullanılması ile yarar sağlayacaktır. Masajda kullanılan bir diğer teknik ise sıkıp bırakmak denilen ovalamadır. Kasların çok hafifi olarak el ile sıkılıp açılması ile kaslarda gevşemeyi ve rahatlamayı sağlar.

Bir önceki yazımız olan Bakırköy SPA Merkezi Masaj Faydaları başlıklı makalemizde masaj, spa ve etkili masaj hakkında bilgiler verilmektedir.

30 Kasım 2019
76 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Sibel dedi ki:

    Merhaba en kisa zamanda bakırköy masaj sitesinden yararlanmak istiyorum ama ücretsiz bilgi verdiginiz icin tsk ederim

BİR YORUM YAZIN