Bakırköy SPA Merkezi Bali Masajı
By: Date: Kasım 27, 2019 Categories: Bakirkoy Masaj Salonu,Bakırköy Spma Merkezi,beylikdüzü spa ve masaj,halkalı spa merkezleri,istanbul masaj salonları,Masaj Bayan,Masaj Salonu Etiketler: , , , , ,

Günlerin, ayların ve dahi yılların yaşanmışlığı vücuttaki çakra noktaları denilen hayat enerji akışını etkilemektedir. Evrensel enerjinin vücutta var olmaması ile beraber sağlık problemlerinin yanı sıra psikolojik olarak da depresyonlar, kararsızlık, mutsuzluk, öz güven eksikliğinden kaynaklı problemlerde gün yüzüne çıkıyor. İnsan vücudu sıkıntıların dışa vuruşunu bir şekilde yansıtmaktadır. Bu nedenle Bakırköy SPA merkezi bireylerin rahatlaması ve tedavisine en etkili yardımı uzman çalışanları ile sağlamaktadır. Tamamen farklı bir ambiyans içerisinde rahatlatıcı ortam sağlayarak müşterilerin iyileşmesi ve mutlu olmasını göz önünde bulundurmaktadır. İnsan vücudunda gevşeyip rahatlamayı sağlayan masaj türünden biride Bali masajıdır. Bali masajı, insan vücudundaki enerji bölgeleri üzerinden uygulanan masaj türüdür.

Bali masajı ile dengeli bir rahatlama yaşarken bireyde hayat enerjisinin her seans sonrası arttığı gözükmektedir. Bionerji uygulamalarında vücut iç sistemleri ile birleşilerek enerji akışı sağlanır. Bunun masaj uygulamasına uyarlaması ile gerçekleşen masajda kas dokusunu da geçerek daha derin derin dokulara ulaşan bir teknik sağlanır. Bali masajı özellikle uzman masörler tarafından uygulanması gerekilen SPA çeşitidir. Bali masajında uygulama adımları ise;

Bali masajında ilk adım ayaktır. Ayaktan başlanan uygulama tüm organlardaki rahatlamayı en sağlıklı şekilde sağlayarak vücutta gevşeme sağlayacaktır. Doğal çalışma hızına kavuşan organlar belirli bir dengede işlev sağlayacağı için birey ilk adımda kendini daha rahat hissetmeye başlayacaktır.

İkinci adımda ayaktaki sinir uçlarının teması ile rahatlayan vücut diğer masaj uygulamalarında farklı olarak hafif dokunuşlar değil sert masaj teknikleri yapılır. Akupunktur kökenli olarak gelişen masajda vücut belirli meridyenlere ayrılır ve bölgesel noktalar oluşturulur. Belirlenen noktalara bası miktarı dengesinde uygulanacak kadar sert uygulama başlar.

Bali Masajında Uygulanan Teknikler

  • Sert bası ve nazik bası ile sıvazlama
  • Perküsyon uygulaması
  • Vücut esnemesi
  • Ciltte gerileme tekniği

 

Bir önceki yazımız olan Bakırköy SPA Masajı Türleri başlıklı makalemizde Bakırköy, İstanul masaj ve masaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir