Bakırköy SPA Masajı Türleri

Zorlu yaşam koşullarının süre geldiği bir dönemsellikte bireyler kendileri ile ilgilenmeyi maalesef unutmakta. Bu durum birey yaşantısı her açıdan etkileyen bir faktördür. Gerek sağlık gerek sosyal yaşam süreci gerek insani ilişkiler gerek de ve en önemlisi psikolojik olarak çöküntüler ve ardından depresyon sorunları peşi sıra getirmektedir. Bu nedenle kişi kendi ile meşgul olduğu zaman her anlamda pozitif enerji ile olumlu gelişmeler yaşaya bilmektedir. Bakırköy SPA merkezi olarak bireylerdeki bu değişim ve gelişim sürecinde rahat bir nefes aldırıp bilin altı ve fiziksel yetkinliklerimiz ile bireylerde olumlu değişimlerin yeni penceresi oluyor. Bu rahatlamaları sağlayacak ve çokça tercih edilen iki masaj çeşidi vardır.  SPA masajı türleri olarak LomiLomi ve Bali masajıdır.

Lomi Lomi Masajı Detayları

Hawai menşei olan LomiLomi masajı, bölgesel tekniklerin uygulanması ile tüm vücutta rahatlama sağlayan masaj türüdür. LomiLomi masajı, karın ve sırt bölgesinde birden fazla masör ile uygulana bir masaj çeşididir. Masajda bilinçaltı uyarıcı olarak egzotik hoş kokulu tomurcuklar ve yine bilinç alını rahatlatan müzik şöleni sunulmaktadır. LomiLomi masajı bireyde dans etme duygusunu harekete geçirerek insan içindeki tüm negatiflik ve gerginliği alarak rahatlatıcı bir mutluluk kazandırır. LomiLomi Lomi masajı teknikleri de kendi içinde çeşitlilik gösterirken benzetim tanımları da dikkat çekicidir.

  • PololeLomi: Çok yumuşak olarak uygulanmasından dolayı pasifitkte anne dokunuşuna benzetilmektedir.
  • OlueaLomi: Bilinçaltı uyarıcıların harekete geçirildiği masaj olması nedeni ile beden, ruh ve beynin senkronizasyon şeklinde çalışmasını sağlamaktadır. Bu da öz kararlılık ve rahatlama sağlayarak stresi uzaklaştırmaktadır.
  • OluliLomi: Çakra bölgelerinde uygulanması nedeni ile hayat enerjisini insan vücudunda harekete geçirir.

 

Bir önceki yazımız olan Masajla Uyku Getirme başlıklı makalemizde masaj, masaj ve uyku ve seans hakkında bilgiler verilmektedir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts