Bakırköy spa İstanbul

Bakırköy Spa

Bakırköy spa İstanbul Benim anksiyete bozukluğum var, bundan dolayı Psikolojik tedavi ve ilaç tedavisi görüyorum. Geçtiğimiz günlerde tanıştığım biri bana psikolojik rahatsızlıklar için de masaj türleri olduğunu söyledi. Bunun üzerine Bakırköy spa salonuna gittim. Bana üç tür masaj şekli olduğunu ve sorunuma göre birini uygulayacaklarını söylediler. Bunlar; aromaterapi, refleksoloji ve şiatsu gibi çeşitler vardı. Masaj seanslarını düzenle bir şekilde yapınca tedavimde olan etkisini de gördüm.
Masaj Çeşitleri
Klasik masajın sınıflandırmasında dinlendirme, tedavi ve spor masajı olmak üzere üç alt grubu var.
Dinlendirici Masaj: Günlük yorgunlukların çıkarılması ve toksinlerin atılması için ister sauna sonrası istenirse günün herhangi bir saatinde yapılan masajlardır.
Tıbbi Masaj: Tedavi amacıyla yapılan masajlardır. Bir doktor tarafından yönlendirilen ve eğitim almış masörler tarafından yapılan masajlardır. Avrupa’da masaj, doktor tarafından hastanın reçetesine yazılabilen ve sigorta tarafından karşılanan bir tedavi şeklidir.
Spor Masajı: Sporcuların fizyolojik ve fizik gelişmelerinde etken olan bir masaj şeklidir. Spor masajı, klasik masajın bilinen beş temel hareketinden farklı amaçlara dönük planlanmasıyla oluşmuş bir kavramdır. Bu yönüyle spor masajı, hazırlık masajı, sportif aktivite arası ve sonrası masajı olmak üzere üç grupta tanımlanabilir.
Özel olarak ise çeşitli kültürlerden kaynaklanan ve farklı amaçlara yönelik masaj türleri şunlar;
İsveç (Klasik) Masajı, Thai masajı, Derin Doku Masajı, Refleksoloji, Aromaterapi, Spor Masajı, Anti Selüloit Masajı, Lenf Drenaj, Bölgesel Masajlar, Boyun ve Sırt masajı, Acupressure, Ayurvedik Masaj, Chavutti Thirumal, Hint Baş Masajı, Lomi Lomi Hawaii Masajı, Shiatsu, Beli masajı, Tanıra masajı, Tayland Masajı, Tay Yoga Masajı, Tui Na, Genel Masaj, Anti-stres masajı, Lenfdranaj masajı, Yüz masajı, Medikal masaj, Hamile masajı, Türk hamamı masajı, Hamam kürü, Cleopatra masajı (yosun ile), Sultan masaj (kil ile), Aleo vera masajı, Mandara masajı, Nefertiti masajı, Şarap terapisi, Çikolata terapisi, Kahve peeling ve kahve aroma, Küba masajı, Geleneksel Roma masajı, Altın terapi, Watsu, Sıcak taş masajı… Gibi pek çok masaj sayılabilir.
Dünyada milyonlarca insanın sahip olduğu ortak hastalıklardan biri olan anksiyetenin büyük ölçüde azalmasını sağlayan etkenlerden biri de masaj. Masaj yaptırmak vücuttaki stres hormonu düzeyini yarı yarıya azaltır ve dolayısıyla endişe semptomları da hafiflemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.