Ağrılara ve Yorgunluğa İyi Gelen Masaj Yağları

baş-boyun-masajı

Günümüzde yoğun iş hayatı hepimizin üzerinde olumsuz etkiler bırakabiliyor. Yüksek strese maruz kaldığımızda, vücudumuzda ister istemez ağrılı tepkiler vermeye başlıyor ve zamanla dayanılmaz hale geliyor. Özellikle benim gibi masa başında saatlerce çalışanlar çok iyi bilir. Saatlerce sabit ekrana bakmaktan boynunuz; yanlış duruş bozukluğundan dolayı da beliniz tutulur.

Benimde boyun ağrılarımla beraber artık belim de inanılmaz ağrımaya başlamıştı. Daha önce bir arkadaşım Bakırköy Spa Merkezi’nden bahsetmişti. Uygulanan işlemlerden çok memnun kaldığını bildiğim için hemen randevumu oluşturup gittim. Karşılamada güler yüzlü Bakırköy Masöz Bayan beni karşıladı. Bana, her ağrıda ağrı kesici kullanmamam gerektiğini, bunun yerine uyguladıkları bitkisel içerikli masaj yağlarının olumlu etkilerini anlattı. Özellikle kas ve eklem ağrılarında, boyun, sırt ve bel bölgesinde çok kullanıldığını öğrendim. Stresin azaltılmasında ve yorgunluğun giderilmesinde de oldukça etkiliymiş. Şimdi sizleri de bilgilendirmek açısından hem bana anlatılan hem de bel ağrım için uygulanan masaj yağlarının faydalarından genel olarak bahsedeyim;

Klasik Yağlı Masaj

ağrı-masajı
ağrı-masajı

Bu masaj uygulaması hindistancevizi yağı, jojoba yağı, susam yağı gibi klasik masaj yağları ile yapılmaktadır. Vücudun tamamına uygulanır. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur, hücreleri yeniler, vücudu rahatlatır. Yorgunluktan bir an önce kurtulmak isterseniz, klasik masajı tavsiye edebilirim. Günün stresini üzerinizden atar ve kendinizi çok daha hafif hissetmenizi sağlar. Bununla birlikte kendinizi zinde, dinlenmiş ve tazelenmiş hissedebilirsiniz.

Aromaterapi Masaj

Bel ağrılarım için uygulanan bu yöntem tabiki sadece bel bölgesi ile sınırlı değil. Kullanıldığı diğer bölgeler; sert ağrısı, kas ve eklem ağrıları, romatizma, eklem iltihaplanmaları, burkulma veya incinme gibi spor yaralanmaları, bacaklarda şişme, baş ağrısı gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır. Bu masaj uygulaması lavanta yağı, gül yağı, ylang ylang yağı, okaliptüs yağı, limon yağı, sardunya yağı, papatya yağı, biberiye yağı gibi yağları kapsamaktadır. Bütün bu yağların tek tek vücuda yararlı özellikleri bulunmaktadır. Detaylı bilgileri Bakırköy Spa Merkezini arayarak gönül rahatlığıyla öğrenebilirsiniz.

Bende ne gibi yararlı etkileri olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Uygulama esnasında her ne kadar biraz ağrı hissetsem de bir süre sonra azaldığına şahit oldum. Çok kısa sürede etkisini görmekle beraber maksimum düzeyde ağrılarım geçti diyebilirim. Eğer ilerde yine aynı şikâyetlerim olursa gözüm kapalı kendimi emanet edebileceğim tek yer burası olacaktır. Kronik ağrılar için Aromaterapiyi, yorgunluğa masaj seçeneği olarak da klasik masajı tavsiye ederim. Sizlerde içiniz rahat bir şekilde buraya gelip, ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.